Takvim
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sosyal Medya Hakkında Sizi Uyarıyorum…

Hemen hemen her gün gördüğüm bir manzara bana bu yazıyı yazmama neden olmuştur. İnsanları tek tek uyarmaktansa bu şekilde blogumda yazarak daha fazla kitleye ulaşabileceğini umut ediyorum.

Facebook artık öyle bir hal aldı ki insanlar kendi üyeliklerine bile hükmedemez oldu. İstemedikleri videolar, resimler, yazılar duvarlarını işgal edip kullanıcı bilgilerinizi farklı amaçlar için kullanılmaya başladı. Bir de buna ülkemin güzel insanlarının duygusal yanları eklenince başkalarının ekmeğine yağ olduk.

“Ne alaka?” diyebilirsiniz, bir de benim açımdan bakarsanız çok alaka olduğunu göreceksiniz. Şehit verdiğimiz şu günlerde bile insanların bu milli duyguları ile oynayanlara kanıp, başkalarının çatısı altında toplanmayın. Çünkü sizin üye olduğunuz gruplar belli bir süre sonra adını değiştirip, farklı amaçlar için kullanılıyor. Bunun dışında bilgileriniz istedikleri gibi kullanılıyor. Daha da ötesi parayla bu grupların “üye sayılarına göre” satışları gerçekleşiyor.

Şimdi günün özetine bakıyorum, bugün o kadar çok “şehitlerimiz için 1.000.000 kişi”  veya şu kadar kişi şeklinde grup ve beğenenler gördüm ki artık yazmadan edemedim.

O sayfaları beğenenlere soruyorum!

  • Orada 1.000.000 kişi olsa neyi değiştirecek?
  • Elinize ne geçecek?
  • Hangi şehitimizi geri getireceksiniz?
  • Kime ne mesaj verebileceksiniz?
  • Vicdanınız bu şekilde mi rahat edecek?
Tabi ki de hayır! Hem de kocaman bir HAYIR….Siz aslında duygusal üzüntünüz ile beğendiğiniz o sayfalarda başkalarına para kazandırıp, başkalarının projelerinde test kullanıcı olarak kullanılacaksınız.  Hatta abartmıyorum bu sayfaların sektörü bile oluştu. Size bu tarz sayfa satışlarına ait örnek ilanları göstereyim.
Facebook Sayfanızın linki :PM İsteyiniz ..
Facebook Sayfanızın içeriği : NBA , Basketbol
Sayfanızın Üye Sayısı : 35k ( 35.000 )
Günlük ortalama eklenen yeni üye sayısı : 100 – 150 [ Paylaşım Yapılırsa 300-400 ]
İstenen Ücret :150 TL
Ödeme Şekli : Akbank , İstanbul İçi Elden Ödeme
Eklemek istediğiniz ekstra şeyler : Sayfa tamamiyle el ile kasılmıştır.Gizli admin tehlikesi KESİNLİKLE yoktur.Aciliyeti vardır.
Bakın insanlar sizin duygularınız ile nasıl gelir elde ediyorlar görün, görün de beğenmeye devam edin. Bir başka örnek;
Facebook Sayfanızın içeriği : Yeni Nesil Eğlence, Mizah
Sayfanızın Üye Sayısı : 13k
Ödeme Şekli : PTT, AkbankAçık artırma başlangıç: 1 TL
Min. Artış: 10 TL
Hemen Al: 125 TL– Sayfa kesinlikle otolike yoktur.
– Aklımdaki fiyat olmadığı takdirde satışı iptal etme hakkım mevcuttur.
– Satış son tekliften 36 saat sonra son bulur.
– Bayanlar çok aktiftir. Bir kaç reklam ile çok daha canlı hale getirebilirsiniz.
– PM isteyecek bir durum yoktur, herşey açıktır.
Bayanların daha sık ziyaret edip, paylaşım yapıldığı sayfanın satış örneği, hem de açık artırma ile satılıyor.Şimdi içinizden emek verilmiş ve emeğinin karşılığı için satış yapılıyor diyebilirsiniz. Zaten normal satan kişilere en ufak lafımız yok.  İnsanların duyguları ile oynayıp veya farklı bir ürünün, bir simgenin, bir cisim hakkında söz sahibi olup görüş bildirerek insanları bu manada duyguları, hisleriyle oynayıp, bazen zorla sayfa beğendirtmeler ile bazen sayfa adı değiştirerek farklı platformlara sürükleyerek, daha da ötesi kullanıcı bilgilerinin farklı veri tabanlarına çekerek kullananlara sözümüz.Siz siz olun, bilmediğiniz ve güvenmediğiniz sayfa, uygulama, video, resim v.b içerikleri ne beğenin ne de paylaşın.Eğer bu ülke için bir şeyler yapacaksanız bunun yeri facebook v.b sosyal medya siteleri değil. Düşünce, tartışma ve bilgi alışverişini sağlıklı yapan sayfalar da var elbet. Fakat bu tarz sağlam sayfalarda diğerlerinin sayısının çoğalması nedeni ile bulunması güç

Umarım bu tarz oyunlara gelmezsiniz.

One thought on “Sosyal Medya Hakkında Sizi Uyarıyorum…”
Leave a Comment