Takvim
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Turkcell Gezenzi.com ile Facebook’a rakip olma yolunda!

Yeni bir sosyal ağ: Gezenzi

Facebook, Twitter ve FriendFeed’cılar, işte gezenler için yeni ve farklı bir sosyal ağ: Gezenzi!
Turkcell, Gezenzi adlı yeni ücretsiz sosyal paylaşım sitesini Turkcell Genel Merkezi’nde düzenlenen basın etkinliğiyle tanıttı.

Türkiye’nin ilk lokasyon tabanlı sosyal paylaşım sitesi olan Gezenzi ile kullanıcılar her an her yerden resim, yazı, video, müzik gibi içerikleri paylaşıp, hayata dair istediği her türlü izi bırakabiliyor.

Gezenzi üyelerinin; evde, ofiste, otobüste, sokakta, tatilde, nerede olurlarsa olsun tek bir mesaj kolaylığıyla bırakabildiği bu izler, harita üzerinde gerçek zamanlı olarak gösteriliyor.

Etkinlikte konuşan Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, sosyal paylaşım ağlarının giderek hayatımızın vazgeçilmez unsuru haline geldiğine dikkatçekerek, “Lokasyon bilgisi özelliği sayesinde fark yaratacağına inandığımız Gezenzi hayata iz bırakmak isteyenlerin yeni adresi olacak, eğlence ve paylaşım alışkanlıklarında yeni bir dönemin kapılarını açacak. Üstelik Gezenzi ile sadece Turkcell’liler değil, herkes Turkcell kalitesiyle hayata izlerini bırakabilecek. Adını “gezenin izi” kavramından alan Gezenzi’de herkesin kendinden bir iz bulacağına inanıyoruz. Turkcell müşterilerine dokunduğu tüm süreçlerde fark yaratan ürün ve servisler geliştirmeye devam edecek ” dedi.

Gezenzi ile neler yapılabilir?

Gezenzi kullanıcıları, hissettiklerini, çevresinde gördüklerini, gittiği yerleri, yemek yediği mekânları, yolve hava durumunu, beğendiklerini, beğenmediklerini kısaca günlük hayata dair izler bırakabiliyor. Örneğin tatilde rastlanılan sahil manzarası, sinemada izlenilen filmle ilgili yorum, yenilen güzel bir yemekle ilgili izlenimleri lokasyon bilgisiyle birlikte anında paylaşmak mümkün.

İz bırakmakla yetinmek istemeyenler, Gezenzi’deki diğer izleri takip edebiliyor, yorum yapabiliyor, beğendiği izleri paylaşabiliyor, diğer kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabiliyor.

Gezenzi’ye nasıl üye olunur?
Gezenzi’ye üye olmak için http://www.gezenzi.com adresini ziyaret etmek yeterli. Ana sayfanın sağında bulunan “Davetiye İste” bölümü tıklandıktan sonra siteye kayıt yaptırılabiliyor. Dileyen kullanıcılar Gezenzi’ye Facebook hesabıyla da giriş yapabiliyor. Gezenzi’ye üye olmak tamamen ücretsiz.

Gezenzi üyeleri, ister internet sitesinden isterse de cep telefonlarından iz bırakabiliyor. İnternet sitesini tercih edenler Haritamodu üzerinden lokasyon bilgisi ya da Liste modunda lokasyon bilgisi olmadan izlerini paylaşabiliyor.

Cepten anında paylaşım!

Cepten tek bir mesajla anında paylaşım

Her an her yerden cepten iz bırakmak isteyenler ise 6060 kısanumarasına SMS ya da MMS ile mesaj gönderebiliyor. Gönderilen mesaj otomatik olarak lokasyon bilgisi ile birlikte gösteriliyor. Gönderilen tüm SMS ve MMS’ler iki ay boyunca ücretsiz olacak.

İsteyen kullanıcılar tek bir tıkla Gezenzi’ye bıraktıkları izlerinFacebook, Twitter ve FriendFeed‘teki hesaplarında da listelenmesini sağlayabiliyor.

Kısa bir süre sonra kullanıma girecek 60’tan fazla cep telefonumodeline özel geliştirilen Gezenzi mobil uygulamasını kullanarak da iz bırakmak ve Gezenzi’ye cepten ulaşmak mümkün olacak.

www.gezenzi.com

kaynak: chip

Leave a Comment