Takvim
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Skype Yenilendi!

Skype’ın yeni sürümü ile beraber Facebook entegrasyonu kullanıma açıldı.

Yeni Skype değişen arayüzüyle daha şık görünüyor ve çoklu görüntülü arama özelliği sunuyor. Facebook’a dair yeniliklere de Facebook hesabınıza bağlantı izni verdiğinizde karşılaşıyorsunuz.

Artık Facebook ve Skype için ortak durum güncellemesi yapılabiliyor. Facebook haber kaynağı ile Facebook arkadaşlarınız ile bütünleşen Skype’ta, haber beslemesi şimdilik biraz ağır görünüyor. Bu bölümde durum güncellemesinin yanısıra haber kaynağınıza düşen iletilere yorum yapıp içerikleri beğenebiliyorsunuz.

Telefon rehberi sekmesi ise Facebook’ta telefon numarasını paylaşan arkadaşlarınızı içeriyor. Facebook’ta telefonunu paylaşan çok sayıda arkadaşınız varsa bu bölümde yüklenirken biraz zaman alabiliyor. Skype ile hem cep hem de sabit hatları arayabildiğiniz gibi kısa mesaj da gönderebiliyorsunuz. Eğer arkadaşlarınız Skype profilini Facebook’ta eklediyse ücretsiz arama da yapılabiliyor.

İlk bakışta Facebook’tan sadece telefon defterini almak daha mantıklı geliyor. Ancak “haber beslemesini devre dışı bırak” seçeneği tüm Facebook bağlantısını kaldırıyor ve Sykpe ekranından çıkarıyor. Tabi daha sonra görünüm sekmesinden Facebook bölümü geri getirilebiliyor.

Skype’ın bu sürümünün henüz betada olduğunu belirtelim ve böylesine önemli bir entegrasyonun gelecek sürümlerde daha etkin bir şekilde sunulacağını söyleyebiliriz. Dünyanın en büyük iki sosyal ağını birleştiren bu adımın nasıl bir etki ortaya çıkaracağını merakla bekliyoruz.

kaynak: webrazzi

One thought on “Skype Yenilendi!”
  1. Skype Microsoftun satın almasından sonra sürekli olarak kendini yenileyen bir yazılım oldu. Gittikçe sosyal ağlara ayak uyduruyor. Son güncellemeden sonraki halini de çok beğendim.

Leave a Comment