Takvim
Haziran 2022
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Para kazanma sanatı; ADPozitif Reklam Hizmetleri

Evet arkadaşlar bu yazımda, internetten para kazanmak isteyen kişilere yönelik olacak. Eğer hiti iyi bir siteniz varsa ve bu siteden reklam karışılığı gelir elde etmek  ve kendi sitenizin reklamlarını bir çok sitede yayınlanmasını istiyorsanız ADPozitif tam size göre!

Reklam sektöründe bir çok kazanç sağlayan firmalar mevcut, fakat ADPozitif bazı ayrıcalıkları ile diğer firmalardan ayrı tutulması gerektiğinin altını çizmektedir. Zaten Smyrna / Alastyr güvencesi ile en büyük ayrıcalıklarını yaptıklarını sanıyorum. O yüzden düşünmeden ADPozitif hizmetinden yararlanabilirsiniz!

Yakın zamanda farklı projeleri ile geliştirecekleri ADPozitif , geleceğin reklam firmaları arasında boy göstereceğe benziyor. ADPozitif hakkında size kısa bilgiler sunmak istiyorum!

Reklamverenler için Genel Bilgi

Adpozitif yayıncının ve reklamverenin çıkarlarını en üst düzeyde koruyabilmek adına gerekli tüm altyapıyı kusursuz bir şekilde oluşturmuştur.

 • Düşük bütçe, maksimum gelir!

Sistem otomatik ve manual kontrol edilerek en düşük bütçeyle en yüksek verimi almanızı sağlar.

 • Adpozitif sadece hedef kitlenize reklamınızı yayınlar!

Sistem tarafından hedef kitlenize uygun sitelerde reklamınız yayınlanır. Adpozitif performans odaklı çalışır, reklamveren memnuniyetini her zaman için üst düzeyde tutar.

 • Gelişmiş kontrol sistemiyle her şey elinizin altında!

Reklamveren isterse reklamının yayınlandığı siteleri filtreleyebilir. Reklamının yayınlandığı siteleri, her site için reklam gösterimlerini-tıklanma adetlerini inceleme, günlük bütçe belirleme gibi birçok opsiyona ulaşabilir.

Reklamveren arzu ederse sitesine eklediği bir takip kodu aracılığıyla (tracking pixel) geri dönüşleri takip edebilir. Takip kodu dönüşümün takip edilebileceği sepet uygulaması, kayıt sayfası gibi yerlere yerleştirilebilir, kolay bir işlemdir.

Nasıl reklam verebilirim?

Adpozitif’e 100$‘dan başlayan fiyatlarla reklam verebilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

Kayıt Olun

Adpozitif Reklamveren sistemine kayıt olun.

Kampanyanızı Oluşturun

Sisteme giriş yaptıktan sonra yeni kampanya bağlantısına tıklayarak kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kampanyanızı oluştururken yapmanız gerekenler:

 • 1. Kampanya türünüzü seçin,(CPC veya CPM)
 • 2. Kampanya başlangıç ve bitiş tarihlerini belirleyin,
 • 3. Günlük bütçenizi belirleyin,
 • 4. Kategori seçerek hedef kitlenizi belirleyin,
 • 5. Kampanya türünüze göre her bir ziyaretçi veya bin gösterim başına yapacağınız ödemeyi belirleyin,
 • 6. Reklam görsellerinizi sisteme yükleyin,

·         Ödemenizi Yapın

Banka havalesi, kredi kartı veya PayPal yoluyla reklam vermek istediğiniz tutarı belirleyip ödemenizi yapın.

Reklam Türleri

Adpozitif yayıncılarına kazançlarını arttırabilmeleri için çeşitli reklam türleri sunmaktadır.

·         CPC Reklam (Tıklama Başı Ödeme)

CPC reklamlar ile sadece sitelere giren kullanıcının ilgisini çeken reklama tıklaması karşılığında ödeme yaparsınız. Bu tür reklamlarda yazılımımız reklam verenin tıklama başı ödeme tutarı ile sitenin kullanıcı kitlesine göre size en performanslı reklamları otomatik olarak yayınlayarak maksimum faydayı sağlamaya çalışır. CPC reklamlarda yazılımımız geçersiz ve sahte tıklamaları tesbit edip boşuna para ödemenizi engeller.

·         CPA Reklam (Aksiyon Başı Ödeme)

CPA modeli reklamınızı uygun sitelerde gösterek hedefinize ulaşmanızı sağlar. CPA reklam modelinde hedefinizi belirlersiniz ve bu hedef gerçekleştiğinde harcama yaparsınız. Hedefiniz üyelik karşılığı, form doldurma karşılığı veya satış karşılığı komisyon vermek olabilir.

·         CPM Reklam (1000 Gösterim Başı Ödeme)

CPM modeli özellikle kullanıcılara markanızı ve ürünlerinizi tanıtmak, marka bilinirliğinizi arttırmak için faydalı bir yöntemdir. Reklamınızın gösterildiği her 1000 kullanıcı için ödeme yaparsınız.

Reklam Modelleri

Adpozitif yayıncılarına kazançlarını arttırabilmeleri için çeşitli reklam modelleri sunmaktadır.

·         Standart Banner

Standart banner’lar, dünya genelinde kabul görmüş formatlardan oluşmaktadır ve neredeyse internetteki tüm siteler üzerinde, standart banner’lar için ayrılmış bir reklam alanı mutlaka bulunmaktadır. Standart Banner’larda CPC (Tıklama başı kazanç), CPA (Aktivite başı kazanç) ve CPM (1000 gösterim başı kazanç) modelleri kullanılabilmektedir. Standart Banner’lar imaj ve flash olarak kullanılmaktadır. Standart banner’lar için dünya genelinde geçerli formatlar aşağıda ki gibidir;

* Leaderboard: 728 x 90 Piksel
* Full Banner: 468 x 60 Piksel
* Half Banner: 234 x 60 Piksel
* Skyscraper: 120 x 600 Piksel
* Wide Skyscraper: 160 x 600 Piksel
* Medium Rectangle: 300 x 250 Piksel
* Vertical Rectangle: 240 x 400 Piksel
* Rectangle: 180 x 150 Piksel

·         Text Reklam

Kullanıcıya ilgi çekici bir başlık ve kısa bir açıklama ile bilgi veren yazı tabanlı reklam modelidir. Reklamverenin isteğine göre küçük bir imaj ile reklama olan ilgi arttırılabilir. Standart Banner’de kullanılan tüm format ve reklam türleri kullanılabilmektedir.

·         Sayfa Giydirme (Page Skin)

Page skin, sayfa giydirme yapılan ve diğer tüm banner türlerinden farklı bir uygulamadır. Page skin uygulamalarında, web sitelerinin ana şablon yapısının dışında kalan sol ve sağ alandaki boşluklara reklam amaçlı görseller yerleştirilir. Bu durumda sitenizin boş alanlarındaki reklamlara ilgi çekilir. Sayfa Giydirme türünde CPA (Aktivite başı kazanç) ve CPM (1000 gösterim başı kazanç) modelleri kullanılabilmektedir.

Anlık Rapor ve İstatistikler

Zamanınızın ve paranızın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz.

 • Reklamveren panelinizden tüm kampanyalarınızın durumlarını, reklam gösterim ve tıklama sayılarını her kampanyanız için yaptığınız harcamaları anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca reklamınızı yayınlayan siteleri ve performanslarını, harcamalarınızı ve daha bir çok raporu müşteri panelinizden takip ederek istediğiniz zaman gerekli müdahaleleri yapabilirsiniz.

Reklamveren Başvurusu Yapmak için Tıklayın!

Yayıncılar için Genel Bilgi

Adpozitif yayıncının ve reklamverenin çıkarlarını en üst düzeyde koruyabilmek adına gerekli tüm altyapıyı kusursuz bir şekilde oluşturmuştur.

·         Adpozitif her zaman için sitenizle alakalı reklamları gösterir!

Sitenizde her zaman için içeriğinizle benzer içeriğe sahip sitelerin reklamları yayınlanır. Böylelikle ziyaretçilerinizin ilgisini çekmeyen reklamlardan kurtulmuş olursunuz. Bu durumun kazancınızı olumlu yönde etkileyeceği şüphesizdir.

·         Adpozitif gelirinizi arttırmak için çalışır!

Reklamveren sistemi açık arttırma yoluyla işler. Sitenizde yayınlanan reklamlar en yüksek ödeme yapan reklam haricinde sitenizin performansına ve kullanıcılarınız ilgi alanına göre otomatik olarak optimize edilir. Böylelikle her zaman için reklam alanlarınızdan en yüksek verimi almanız sağlanır.

·         Gelişmiş reklam kontrolü!

Yayıncı isterse sitesinde yayınlanacak reklamları kategori ve site bazında engelleyebilir. Bu sayede sitenizde istemediğiniz reklamlar ve rakiplerinize ait reklamları engelleyebilirsiniz. Sistem reklamları kazancınızı arttırmak için optimize etmektedir, bu yüzden yaptığınız engellemelerin kazancınızı olumsuz etkileyebileceğini unutmayın..

Reklam Yayınlama Kuralları

Yayıncıların uyması gereken kurallar aşağıda listelenmiştir. Aşağıda belirtilen koşullardan biri veya birkaçının tespit edilmesi halinde Adpozitif yayıncı hesabınızı kapatıp, tarafınıza herhangi bir ödeme yapmaz.

 • 1. Yayıncının kendi sitesindeki reklamlara tıklaması ve tekrarlanan tıklamalar, bot kullanılması, otomatik tıklama araçları ve her türlü aldatıcı yazılım üzerinden trafik göndermek,
 • 2. Organik olmayan kullanıcı trafiği, reklam yayınlanan siteye sahte veya hileli yollar ile trafik sağlanması,
 • 3. Siteye giren kullanıcıyı rahatsız edici davranışlar, kullanıcının sitede dolaşmasını engellemek, kullanıcı tercihlerinin değiştirilmesi, yoğun ve kontrolsüz olarak açılan pop-up pencereler,
 • 4. Yayıncı sitenin başka bir URL’ye yönlendirilmesi,
 • 5. Reklama tıklayın, destek olun, sayfaya gitmek için tıklayın, videoyu izlemek için resme tıklayın vb. ifadelerin kullanılarak Adpozitif reklamlarına tıklamaların teşvik edilmesi,
 • 6. Text ya da grafik kullanarak Adpozitif reklamlarına kullanıcıların ilgisini çekmek,
 • 7. Yayıncının kullanıcılarına reklam tıklamaları karşılığında vaatte bulunması,
 • 8. Adpozitif reklamları üzerine kullanıcıları aldatıcı etiketler eklemesi, reklamların bir kısmının veya tamamının içerik ile gizlenmesi, özel bir anlaşma olmadıkça kayan banner türü kulanımlar ile kullanıcının yanlışlıkla tıklamasına sebep olmak.
 • 9. İçeriksiz, boş sayfalarda reklam gösterimi yapılması,
 • 10. Sadece reklam amaçlı hazırlanmış veya spam sitelerde reklam yayınlanması,
 • 11. Kullanıcıların bilgisayarlarına zarar verebilecek, kötü amaçlı yazılımlar (Attack, StartPage, Trojan vb. yazılımlar) barındırmak veya bu sitelere yönlendirme yapmak.
 • 12. Reklama tıklandıktan sonra açılan sayfa üzerinde sayfayı küçültmek, girişi engellemek veya sayfayı silmek gibi uygulamalarda bulunmak,
 • 13. Reklamları pornografi, nefret, şiddet, uyuşturucu kullanımına teşvik etmek gibi yasa dışı faaliyetlerde bulunan sitelerde yayınlamak.
 • 14. PPC reklamları Splash veya kayan banner şeklinde yerleştirmek.
 • 15. Sayfalarda izin verilenden fazla sayıda reklam öğesi kullanmak. (PPC reklamlar için sayfa başına maksimum 3 reklam birimi kullanılabilir.)

Reklam Türleri

Adpozitif yayıncılarına kazançlarını arttırabilmeleri için çeşitli reklam türleri sunmaktadır.

·         CPC Reklam (Tıklama Başı Kazanç)

CPC reklamlar ile sitenize giren kullanıcının ilgisini çeken reklama tıklaması ile kazanç elde edebilirsiniz. Bu tür reklamlarda yazılımımız reklam verenin tıklama başı ödeme tutarı ile sitenizin kullanıcı kitlesine göre size en çok kazandıracak reklamları otomatik olarak yayınlayarak ödemenizi yükseltmeye çalışır. CPC reklamları yayınlamak için sadece yayıncı panelinizden alabileceğiniz reklam kodlarını kullanmak ve herhangi bir değişiklik yapmamak zorundasınız.

·         CPA Reklam (Aksiyon Başı Kazanç)

CPA modeli uygun reklam seçimi ile size en fazla kazancı sağlayabilecek reklam modellerinden biridir. CPA reklam modelinde kullanıcı kitlenizin ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz ürün için yayıncı panelinizden başvuru yaparak onaylanması durumunda yayıncının talebine göre üye sayısına veya sizin gönderdiğiniz kullanıcıları alışveriş tutarlarına göre kazanç elde edebilirsiniz. Bu modelde yayıncının aksi yönde bir talebi yoksa size verilecek ortaklık linki ile kendi banner veya yazı ile ilgili ürünün tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıca örneğin sitenize yazacağınız bir makale veya haber ile kullanıcıyı yanıltıcı bilgi vermemek şartı ile ilgili ürünün tanıtımını yaparak kazanç elde etmeniz mümkündür. Reklam verenin isteğine göre kendi hazırladığınız banner veya yazı için onay almanız istenebilir.

·         CPM Reklam (1000 Gösterim Başı Kazanç)

CPM modelinde kullanıcının reklama tıklaması veya bir işlemde bulunması önemli değildir. Amaç reklamın kullanıcılara gösterilmesidir.

Reklam Modelleri

Adpozitif yayıncılarına kazançlarını arttırabilmeleri için çeşitli reklam modelleri sunmaktadır.

·         Standart Banner

Standart banner’lar, dünya genelinde kabul görmüş formatlardan oluşmaktadır ve neredeyse internetteki tüm siteler üzerinde, standart banner’lar için ayrılmış bir reklam alanı mutlaka bulunmaktadır. Standart Banner’larda CPC (Tıklama başı kazanç), CPA (Aktivite başı kazanç) ve CPM (1000 gösterim başı kazanç) modelleri kullanılabilmektedir. Standart Banner’lar imaj ve flash olarak kullanılmaktadır. Standart banner’lar için dünya genelinde geçerli formatlar aşağıda ki gibidir;

* Leaderboard: 728 x 90 Piksel
* Full Banner: 468 x 60 Piksel
* Half Banner: 234 x 60 Piksel
* Skyscraper: 120 x 600 Piksel
* Wide Skyscraper: 160 x 600 Piksel
* Medium Rectangle: 300 x 250 Piksel
* Vertical Rectangle: 240 x 400 Piksel
* Rectangle: 180 x 150 Piksel

Text Reklam

Kullanıcıya ilgi çekici bir başlık ve kısa bir açıklama ile bilgi veren yazı tabanlı reklam modelidir. Reklamverenin isteğine göre küçük bir imaj ile reklama olan ilgi arttırılabilir. Standart Banner’de kullanılan tüm format ve reklam türleri kullanılabilmektedir.

Sayfa Giydirme (Page Skin)

Page skin, sayfa giydirme yapılan ve diğer tüm banner türlerinden farklı bir uygulamadır. Page skin uygulamalarında, web sitelerinin ana şablon yapısının dışında kalan sol ve sağ alandaki boşluklara reklam amaçlı görseller yerleştirilir. Bu durumda sitenizde atıl durumda kalan boş alanlardan gelir elde edebilirsiniz. Sayfa Giydirme türünde CPA (Aktivite başı kazanç) ve CPM (1000 gösterim başı kazanç) modelleri kullanılabilmektedir.

Yayıncı Ödemeleri

 • Yayıncı kazançları her ay sonu kesinleşmektedir. Toplam kazancı 30$ üzerindeki yayıncıların kazançları ve hesap aktiviteleri incelemeye alınır. İnceleme sonucunda herhangi bir hile tesbit edilmeyen yayıncıların ödemeleri takip eden ayın 30. gününe kadar bildirdikleri Banka hesabına veya Paypal hesabına transfer edilir.
 • 30$ limitini aşmamış kullanıcıların ödemeleri bir sonraki ödeme dönemine aktarılır.
 • Ödeme almaya hak kazanan kullanıcılar kazançlarına fatura kesebiliyorlarsa tutar + KDV kazanç tutarı kadar olacak şekilde kesecekleri fatura karşılığı ödemelerini alırlar. Fatura ve adres bilgilerine yayıncı panelimizden ulaşabilirsiniz.
 • Fatura kesemeyen kullanıcıların kazançlarından %10 stopaj ve %18KDV kesintisi yapılarak ödemeleri hesaplarına aktarılır.

Yayıncı Başvurusu Yapmak için Tıklayın!

Bol kazançlar arkadaşlar 🙂

Leave a Comment