Takvim
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Web Siteniz İçin Hosting Seçimi

Artık web sitesi açmak eskisi gibi zor olmadığını sanırım bu işlerle az çok ilgilenen herkes anlamıştır. Fakat web sitesi açmak için hosting seçiminin ne kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz ? 

hosting-secimiLokasyon Seçimi 

Genelde en düşük fiyatlar cazip gelse de işin aslı böyle değil tabi ki de. Hosting seçimi açacağınız web sitesi ile hangi kesime hitap edeceğiniz ile doğru orantılıdır. Eğer yurt içi trafik gerektiren bir site olacaksa yerli hosting  firmalarından hizmet almanız mantıklı olacaktır. Çünkü yurt dışı ping süreleri ile yurt içi ping süreleri arasında halen daha ciddi manada fark bulunmaktadır.

Firma Seçimi

Bu kısım biraz göreceli olsa da yine de hosting alacağınız firmanın sicili temiz olmalıdır. Google araştırması ile firma hakkında olumlu/olumsuz yorumlara ulaşabilirsiniz. Uzun süre bu sektörde hizmet vermesi kesintisiz bir hizmet için etkili olabilmektedir. Müşteri memnuniyeti, ulaşılabilirlik açısından da sanırım dikkat etmeniz gerekenlerin başında gelecektir.

Hosting Seçimi

Hosting seçimi tamamen teknik bir durumdur. Sitenizin kaplayacağı alandan, projenizin beklenen trafik boyutuna kadar hesaplanmalı ve ona göre doğru bir paket seçimi yapılmalıdır. Aksi taktirde sitenizin açılmasında sık sık problemler yaşayabilir ve hit kaybına yol açabilirsiniz. Bu konuyu hosting sağlayan firma ile sonuçlandırmanız paket seçiminizi kolaylaştıracaktır.

Önerebileceğim belli başlı yerli hosting firmaları ;

Alastyr Telekom   |  Sistem 7/24 | İnetmar | Performans Hosting | ILKSERVER

Bol şans 😉

3 thoughts on “Web Siteniz İçin Hosting Seçimi”
  1. @Akhenaton üfleyerek hareket etmek iyidir 🙂

    @Download belki bundan 5 yıl önce söylüyor olsa idin katılabilirdim. Fakat artık Türkiye’de hosting barındırabileceğin birden fazla firma bulabilirsin. Tabi sen ne açıdan değerlendiriyorsun orasını bilmiyorum ama alt yapılarımız her geçen gün iyiye gidiyor. Hosting firmalarını da olumsuz etkileyen konular olmasından bu iyileşme zaman alabiliyor. O yüzden siz yine de yerli yatırımcılara destek olun ve gelişime katkınız olsun derim.

    Yorumlarınız için teşekkürler…

Leave a Comment