Takvim
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

iphoneindirim.com Gibi Sitelerden Ürün Almayın!

Facebook o kadar içimize girdi ki, artık bütün günümüzü ve özel hayatımızı etkileyecek düzeye geldi. Hal böyle olunca tabi kötü niyetli kişilere de fırsat vermiş olduk. Daha önceki ” Sosyal Medya Hakkında Sizi Uyarıyorum! ” adlı yazımda da belirttiğim gibi bu yazıda da sizi facebook v.b sitelerde bulunan reklam alanlarındaki ürün satış siteleri hakkında uyaracağım.

Facebook’a baktığım sıralarda gözüme bir reklam takıldı. Reklamda “Apple İphone 4s cep telefonu bugüne özel sadece 399 TL  bu fırsatı kaçırma sınırlı stok ” yazmaktaydı. Dikkatimi çekince biraz araştırma yapayım dedim. Zaten bu telefonun bu fiyata satılması en büyük dikkat çeken noktasıydı. Tabi internet sayfalarını gezince ve inceleyince daha da net belli oluyor bu durum. Çünkü sayfa düzeni, sayfadaki ödeme şekilleri ve kullanılan içerik yazılarından bu sitenin güvenli olmadığı açıkça belli olmaktadır.

 

Örnek Reklam
Örnek Reklam

 

Bunu neden yazıyorum?
Bu detayları görmeden, fiyata aldanıp  bu telefonu almak isteyenler olursa, onların gören gözü olarak zarara uğramamalarını sağlamak için..

Peki neden bu kadar eminim?
Emin olmak için çok çaba harcamaya gerek yok. Biraz araştırma zaten ele veriyor kendilerini. Gerek sitelerinde yazdıkları telefon özellikleriyle gerekse de daha önce ödeme yapıp telefonlarını veya iade tutarlarını alamayan insanların olduğunu görebilmekteyiz.

Zaten sikayetvar.com‘da da araştırınca nasıl bir site olduğu gözler önünde..  Bu linki ( http://www.sikayetvar.com/firma/detay/iphoneindirimcom ) tıklayarak bu site hakkındaki şikayetleri okuyabilirsiniz.

Örnek Reklam
Örnek Reklam

Siz siz olun piyasa değerinin çok çok altında fiyatlarla satılan bu ürünlere itimat etmeyin. Zaten bu ürünler Çin malı olup iPhone telefonları ile uzaktan yakından alakası bulunmamakta.

Sonra vay efendim ben görmedim, ben duymadım, ben bilmiyordum, o gün derse gelmemiştim gibi mazeretlerle sakın bana gelip nasıl çözebiliriz diye gelmeyin.  🙂

Sizde etrafınızdakileri uyarın ki onlar da zarar görmesin..

 

 

2 thoughts on “iphoneindirim.com Gibi Sitelerden Ürün Almayın!”
  1. Merhaba Berkant,

    Ödeme yaptığın dekont, banka çıktısı v.b dökümanlarla siteden gelen mail, telefon kayıtlarının tarihlerini dosyalayıp bir dilekçe ile Cumhuriyet Savcılığı’na başvurabilirsin.

    Diğer bir yol direkt derdini Tüketici Koruma Derneği’ne iletebilirsin.

    Geçmiş olsun,

    Saygılar.

Leave a Comment