Hosted by ILKSERVER NC

Televizyon bilgisayar gibi kullanılacak

Eylül 17, 2010 | Kategori: Donanım ve Elektronik, İnternet

Televizyon ‘sosyal’ olacak bilgisayar gibi kullanılacak.

Motorola, bilgisayar, cep telefonu ve televizyonun birbiri arasında interaktif bir şekilde çalışacağı yeni sistemini duyurdu.

IPTV (internet televizyonu) adı verilen bu sistemle televizyon izlerken başkasının hangi kanalı izlediği görülebilecek, bilgisayara gereksinim duymadan yorum yapılabilecek.

Hollanda’da düzenlenen IBC 2010 fuarına katılan Motorola’nın Mobilite Ev Çözümleri Türkiye ve Ortadoğu Satış Direktörü Alper Türken, dijital teknolojide yenilikgetirecek bir sistemin sunumunu yaptıklarını söyledi. Türken, insanların hayatındaki vazgeçilmez üç ekran olan bilgisayar, cep telefonu ve televizyonun kendi aralarında interaktif bir şekilde çalışacağını belirterek, şu bilgileri verdi: “Evde televizyon izlerken dışarı çıkmak gerektiğinde bu içeriği cebe aktarıp kesintisiz bir şekilde izleyebilmek mümkün. Bunun arkasındaki altyapıyı sağlıyoruz. Buna sosyal TV diyoruz. TV izlerken, arkadaşlarımızın ne izlediğini de görüp onlarla sohbet edebiliyoruz. Sosyal TV’yle, daha önce PC üzerinden alınan servisler televizyon üzerinden de alınabilecek. TV üzerinden alınanlara da mobil cihazlar üzerinden ulaşılabilecek.”

İstenilen yerden ulaşma

Yeni teknolojiyle istenilen içeriğe, istenilen zamanda ve cihazda ulaşılabileceğini vurgulayan Türken, şöyle devam etti: “TTnet’le çalışmamız sürüyor. Sektördeki bütün oyuncularla irtibatlarımız var. Sektörde, birden fazla teknolojiye sahip oyuncular var. Hem sabit hat, hem mobil şebekelere sahipler. Artık bu hizmetlerin yavaş yavaş bir araya gelmeye başladığını göreceğiz. Hedefimiz içeriği, çok ekrana, istenen yerde, istenen kalitede ulaştırmak.”

Kaynak ; veteknoloji

Yorum yaz

Adınız

E-mail adresiniz

Web Siteniz

Takvim

Mayıs 2020
P S Ç P C C P
« Haz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031