Takvim
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Microsoft Türkiye; Microsoft İçinde Tarihinde İlk Defa “Yılın Ülkesi” Oldu

Dünyada krizin etkilerinin atlatılmaya çalışıldığı bugünlerde Microsoft Türkiye’den sevindirici bir haber geldi. Ekonomileriyle yarıştığımız Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin gibi ülkeleri geride bırakan Microsoft Türkiye, tarihinde ilk defa Microsoft içinde gelişen ülkeler arasında, krizden bir adım önde çıkarak “Yılın Ülkesi” seçildi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Yılın Ülkesi” ödülü için verilen “Şampiyonluk Kupası”nı, Microsoft Corporation CEO’su Steve Ballmer’ın elinden aldı. ABD’nin Atlanta kentinde yapılan ve 14 bin yönetici ile çalışanın katıldığı “Microsoft Global Exchange Summit”de düzenlenen törende konuşan Özmen, Türkiye ekonomisinin potansiyeli açısından “Yılın Ülkesi” seçilmenin önemine dikkat çekerek, “Microsoft Türkiye olarak hedefimiz bu ödülle koyduğumuz çıtayı daha da yukarılara taşımak” dedi.

02 Ağustos 2010, İstanbul – Microsoft Türkiye, “Müşterilerine sağladığı katma değer, rekabette geliştirdiği etkin stratejiler, müşterilerinin maliyetini düşürmedeki başarısı, müşteri memnuniyet endekslerinin yüksekliği, hızlı büyüme oranları, çalışan memnuniyeti ve Türkiye’de bilişim sektörünün gelişimine yaptığı katkı gibi kriterler baz alınarak yapılan seçimde “Yılın Ülkesi” ödülünü almaya hak kazandı. Microsoft Türkiye, gösterdiği başarılı kurumsal ve pazar performansı ile “Hızlı gelişen ülkeler” liginde yarıştığı Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin gibi ülkeleri geride bırakarak yükselen ülke ekonomilerinin yıldızı oldu. Faaliyetlerine 1993 yılında başlayan Microsoft Türkiye, tarihinde ilk defa bu ödülü kazanarak, uluslararası arenada Türkiye’yi öne çıkarmış oldu.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Yılın Ülkesi” ödülünü temsil eden “Şampiyonluk Kupası”nı, Atlanta’da düzenlenen törende, Microsoft Corporation CEO’su Steve Ballmer’ın elinden aldı. Özmen, törende yaptığı konuşmada Türkiye ekonomisinin potansiyeli açısından bu ödülün çok önemli olduğunu belirterek, “Microsoft Türkiye olarak hedefimiz ülkemizin teknolojinin avantajlarını kullanarak, Çin, Hindistan gibi ülkelerle rekabete girmesi ve bu ülkelerin geçmesi’ dedi.

Gelişen pazarlarda gösterdiği başarıyla “Yılın Ülkesi” seçilen Microsoft Türkiye’ye, bu başarısının ödülü olarak Türkiye’de sosyal sorumluluk faaliyetlerinde kullanılmak üzere bir bütçe de verilecek. Bu kaynak şirketin bugüne kadar büyük bir çaba ve özveriyle sürdürdüğü topluma katkı projeleri için taze ve güçlü bir fon olarak kullanılacak.

Steve Ballmer: “Türkiye yükselen yıldız”

Microsoft Türkiye’nin gelişmekte olan pazarlarda göstermiş olduğu performans ve sektöre katkıları nedeniyle Yılın Ülkesi” ödülünü kazandığını belirten Microsoft Corporation CEO’su Steve Ballmer da yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kurulduğu 1993 yılından bu yana teknolojiye liderlik eden, bireylere ve kurumlara, potansiyellerini gerçekleştirmeleri için yenilikçi yazılımlar sunan Microsoft Türkiye, bugün 7 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunmakta. 350’ye yakın çalışanıyla 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de merkezi olan Microsoft Türkiye, yükselen ekonomilerden oluşan BRIC grubunun yükselen yıldızı olmuştur. Bu parlak başarının ardında, Microsoft Türkiye şirketimizin faaliyet gösterdiği alanlarda iş ortaklarıyla birlikte müşterilerine sağladığı katma değerin yer aldığını düşünüyorum. Microsoft Türkiye’nin pazara sunduğu yenilikçi teknoloji ve yazılımlarıyla elde ettiği her 1 TL’lik kazanca karşılık, ekosistemindeki iş ortakları 13,53 TL gelir sağlıyor. Bu ödülü Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemin hak ettiğine inanıyorum”.

Tamer Özmen: “Türkiye hak ettiği yere geliyor”

Tamer Özmen: “Türkiye hak ettiği yere geliyor”

“Türkiye, son yıllarda ekonomide gösterdiği performansla, giderek daha fazla dikkat çekiyor. Aslında Türkiye’nin, hep sözünü ettiğimiz potansiyelinin ortaya çıktığını ve dünya ekonomisi içinde hak ettiği yere gelmeye başladığını söyleyebiliriz. En önemli nokta, bunu artık bir tek biz söylemiyoruz. Dünya bu gelişmenin farkında ve Türkiye, ekonominin farklı alanlarında öne çıkıyor. Ben Microsoft Türkiye’nin, Microsoft içinde ‘Yılın Ülkesi’ seçilmesini de bu açıdan önemli buluyorum. Microsoft’un diğer ülke şirketleri içinde Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin gibi potansiyeli çok yüksek görülen ülkeleri geride bırakması Türkiye açısından çok önemli bir gösterge, çünkü Microsoft Türkiye bir Türk şirketi olarak Türk ekonomisinin önemli oyuncularından bir tanesi.

Biz tüm ekibimizle Microsoft Türkiye olarak bu gelişime katkı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’de çok güçlü bir ekibimiz var. Ekibimizle birlikte bu çalışmalarımızın sonuçlarını aldığımızı görmek de benim için çok sevindirici. Çünkü, Türkiye ekonomisine katkı yaparak büyümek bu başarıdaki tek anahtar formülümüz.

Tabii Microsoft içinde başarılarımızın “Yılın Ülkesi” ödülü ile takdir edilmesi bizim için ileriye dönük hedeflerimiz açısından da çok motive edici. Önümüzdeki dönemler için çıta böylece gerçekten çok yükseğe konmuş oldu. En büyük isteğim Microsoft içinde Türkiye’ye dönük yatırımlarımızı daha hızlı bir şekilde artırma imkanı bulmamız. İstihdama, büyümeye daha fazla katkı yapabilmemiz. Verimlilik, maliyet düşürme, rekabette öne geçme gibi kavramların ön plana çıktığı günümüz ekonomisinde, Türkiye’de yapılacak daha çok işimiz var.

Ben bu başarıyı yaratan Türkiye’deki tüm ekibimize, müşterilerimize, bizim çok büyük gücümüz olan iş ortaklarımıza, kuşkusuz onlar olmadan bu başarıyı yakalamamız mümkün olmazdı ve tabii müşterilerimize, Microsoft’a olan güvenleri için teşekkür ediyorum. Tüm ekosistemimizle birlikte yakalanan bu başarının yine birlikte artarak süreceğine inanıyorum.”

Microsoft Türkiye hakkında:

Microsoft Türkiye, 1993 yılında altı kişiyle başladığı uzun maratonda, bugün 300’e yakın çalışanıyla birlikte koşuyor. Türkiye, aynı zamanda 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de merkezi olarak yer alıyor.

Microsoft, Türkiye’nin potansiyelini gerçekleştirmesi için, bilişimin tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması gerektiğine inanıyor. Kurulduğu günden bu yana kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkaran yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazdan’ bilgiyle buluşturan Microsoft Türkiye, 7 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye’nin Bilişimle Kalkınması için çalışıyor.

Türkiye’nin potansiyelini gerçekleştirmesi için “bilişimle kalkınma”

Bilişim, eğitim ve kamu hizmetlerinde yüksek katma değer sağlamakta ve düşük maliyetlerle istihdam yaratmaktadır. Daha verimli iş süreçleriyle ekonomideki istikrara da katkıda bulunan bilişim, Türkiye’nin ekonomik, kültürel ve siyasi gelişmesinin en önemli araçlarından biridir. Microsoft, Türkiye’nin potansiyelini gerçekleştirmesi için, bilişimin tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de En fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması gerektiğine inanmaktadır. Kurulduğu 1993 yılından bu yana kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkaran yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazla’ bilgiyle buluşturan Microsoft Türkiye, 7 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle ülkemizin bilişimle kalkınması için çalışmaktadır.

Microsoft Türkiye’yi bu başarısından ötürü tebrik eder, ülkemizin tanıtımına katkı sağladığı bir kez daha teşekkürler.. 🙂

kaynak : microsoft türkiye
Leave a Comment